Világhírű egyetemi oktatók a Stop Soros törvénycsomag ellen
77 külföldi egyetemi oktató és tudós szolidaritását fejezte ki a magyar civil szervezetekkel és a Magyar Helsinki Bizottsággal.
77 külföldi egyetemi oktató és tudós szolidaritását fejezte ki a magyar civil szervezetekkel és a Magyar Helsinki Bizottsággal.
Osztrák sajtóértesülések szerint Berlinbe költöztetné át Nyílt Társadalom Alapítványának budapesti irodáját Soros György, pedig bőven van miért hálásnak lenni a szervezet itteni munkájáért: milliókat adtak többek között arra, hogy általános iskolás gyerekek reggelihez jussanak, de támogatták kórházakat, könyvtárakat és más közintézményeket is a 444 gyűjtése szerint.
Zeid Raad al-Husszein több mint 50 országgal kapcsolatban emelt ki problémákat, köztük olyanokkal is, mint az Egyesült Államok és az Európai Unió több tagállama.
Interjút adott a német külügyi államminiszter a Der Tagesspiegel című berlini lapnak, amelyben egyebek mellett arról beszélt, hogy a "Stop Soros törvénycsomag" szerinte a magyar civilek és a menekültügyi szervezetek korlátozását szolgálja, az "állam Soros-ellenes kampánya pedig veszélyes kliséket" erősít fel.
Egy maroknyi képviselő folytatta le a Stop Soros-törvénycsomag parlamenti vitáját, abban a tudatban, hogy dönteni csak az új összetételű Országgyűlés fog róla. Mirkóczki Ádám szerint agymosást folytat a kormány, már az ötévesek is Soros Györgyről vitatkoznak.
A kormánypártok egyhangúlag döntöttek a Stop Soros törvénycsomag támogatásáról, amelynek tárgyalása jövő héten megkezdődhet az Országgyűlésben, de döntés a választások után várható róla – mondta Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője a kormánypártok kihelyezett, együttes frakcióülése után, csütörtökön Visegrádon.
Nils Muiznieks, a strasbourgi székhelyű Európa Tanács emberi jogi biztosa csütörtöki közleményében aggodalmát fejezte ki a Stop Soros törvénycsomag tervezett bevezetésével kapcsolatban, amely véleménye szerint tovább súlyosbítja a szabadságjogok helyzetét Magyarországon.
Az Eötvös Károly Intézet elemzése szerint a kormány valódi célja a kormánykritikus civilek elhallgattatása.
Nem mondhatjuk, hogy nem figyelmeztettek, valóban szigorították a Stop Soros néven futó hármas törvénycsomagot. De az meglepő, mely területen keményítettek be. Mostantól ugyanis a teljes legális migráció is célpontba került. A jövő héten kezdődő tavaszi ülésszakban kizárólag erről a törvényről beszélne a Fidesz. Ezért még egy kétharmados szavazást is magára vállalt. Cirkuszt akar, de tapsot nem vár.
Rogán Antalt pedig nem tiltják ki Magyarországról, amiért köze van a letelepedési kötvényekhez.
A kormány szerint az embereknek túl engedékeny a se füle-se farka Stop Soros, és tovább szigorítanák.
A Soros-terv elleni fellépésről vitáztak ma a debreceni képviselők, az egyik DK-tag alufóliasisakban érkezett.
A zavar jelenleg akkora a kormány soraiban, hogy egy fideszes felvetette, még akár Orbán is hibázhatott. Összességében mégsem aggódnak különösebben az 1300 menekült befogadásáról szóló vita miatt. A mérsékelt színvonalú Stop Soros-törvénycsomagról viszont még a kormánypárton belül is többen azt mondják, kétlik, hogy eljut egyáltalán a végszavazásig.
A szervezet szerint az "illegális migrációt támogató szervezeteket" egyebek mellett adatszolgáltatásra kötelező jogszabály nem róluk és nem is Soros Györgyről szól.
A boltzár utáni nagysikerű KDNP-dalt követően újabb slágergyanús szerzemény bukkant fel a magyar interneten.
A miniszter azt mondta, a magyar kormánynak, hatóságoknak van listája azokról a szervezetekről, amelyek az illegális bevándorlást propagálják, jó dologként állítják be, ráadásul jogi segítséget nyújtanak ahhoz. Erre kíváncsi a TASZ.